İptal ve İade Koşulları

 İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 

İade Koşulları:

1-divalihome.com adresinden alınan ürünlerin 14(ondört) gün içerisinde belirtilen koşullara uyuması halinde iadesi gerçekleştirilir.

2 -İade koşullarının sağlanması koşuluyla iade edilen ürünün kargosu SATICI tarafından ödenir. İade koşullarının yerine getirilmediği durumlarda kargo ücreti AlICI’DAN alınmaktadır.

3- ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

4- Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

1-ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

2-Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

3-Kırılması ve bozulması muhtemel ürünlerin kullanıcı hatasından dolayı zarar görmesi durumda iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

Ürün İadesi ve İptali Hakkının Kullanılamayacağı Koşullar

 1. Etiket bulunan ürünlerde ürün etiketinin çıkartılması.
 2. Ürünün kullanılmış olması.
 3. Ürünün kullanıcı hatasından dolayı zarar görmesi ve değerinin düşmesi
 4. Kullanıcıya özel tasarlanmış ürün olması
 5. Kullanıcının iade süresi olan 14 (ondört) günlük süreyi aşması
 6. İade işlemi sırasında ürünün kullanıcı tarafından iyi paketlenmemesinden dolayı zarar görmesi
 7. Ürün teslimatı sonrasında tespit edilen kırık, çatlak vb. bir hatanın kargo görevlisine tutanak tutturulmadığı durumlarda

 

Yukarıda belirtilen koşulların bir veya birkaçının gerçekleşmesi durumunda işbu sözleşme uyarınca Satıcı Ürün İadesi ve İptali almama hakkına sahiptir.

Ürün İade Aşamaları:

 1. Ürün iade ve iptal talebi aşağıda belirtilen Satıcı iletişim kanalları ile satıcıya bildirilmelidir.
 2. Ürün iade ve iptal formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 3. Satıcı onayından sonra ürün paketleme ve kargolama aşamasına geçilmelidir.

Ürün Paketleme Kargolama Aşamaları:

 1. Ürün orijinal kutusu içerisine eksiksiz bir şekilde konulmalıdır. Ürün alım aşamasında korumalı bir poşet ve koruyucu malzeme ile konulmuşsa Alıcı aynı şekilde paketlemek ile yükümlüdür.
 2. Ürün fatura belgesi eksiksiz bir şekilde kutu içerisine konulmalıdır.
 3. Ürün paketleme işlemi sonrasında anlaşmalı kargo şubeleri ile ürünü belirtilen adrese gönderilmelidir.
 4. Para iade aşaması Satıcı’ya ürünün ulaşması ve ürünle ile ilgili gerekli kontrollerin yapılması ile başlamaktadır.

 

Geri Ödeme Hususunda

İade edilen ürünlerin ücretlerinin geri ödeme işlemi ürünün satıcı’ya ulaşması ve gerekli kontrollerin yapılamasının ardından 10 (on) işgünü içerisinde Alıcı’nın ödeme yaptığı kanal aracılığı ile Alıcı’ya iade edilir. Banka ve diğer ödeme kanallarından kaynaklanan gecikmeler ve kesintiler şirketimiz ile bağlantılı değildir ve bu sebep ile gerçekleşen zararlardan şirketimiz sorumlu değildir.

 

Kargolama ve İletişimde Kullanılacak İletişim Bilgileri

ŞİRKET ADI/UNVANI: Divali Home

ADRES: Dumlupınar Mah. 2.Cadde Karaköse İşhanı Kat:5 No:32 MERKEZ/AFYONKARAHISAR

EPOSTA: info@divalihome.com

TEL: +905394553715

 

Alıcı ve Satıcı taraflar İşbu sözleşmede bulunan şartları kabul ve beyan eder.